Sauna - Fin Hamamı

Eda Termal Sauna - Fin Hamamı

Sauna - Fin Hamamı

Eda Termal SPA & Aquapark Merkezi Sauna ile, günün stresinden ve sorunlarından sıyrılıp gevşeyerek dinlenme ve rahatlama imkanını sunmaktadır.

Eski bir geleneğin adı olan sauna, antik çağlardan bu yana insanların rahatlamak amacı ile kullandıkları sıcak odaları simgelemektedir.

Terleme yolu ile vücuttaki su ve toksinlerin dengelenmesini sağlayan, gözenekleri açıp temizleyen, yüksek sıcaklıktaki saunaların kullanımı Orta Asya steplerinde başlamıştır.

Orta Asya’dan Rusyaya, Rusya kanalı ile de İskandinav ülkelerine ulaşmış, Finlandiya’da gelişiminin tamamlamıştır.

İlk halk saunası 1936 Berlin olimpiyatlarında Fin sporcuların tepkisi üzerine olimpiyat köyüne inşa edilmiştir.

Diğer ülkelerden gelen sporcuların saunayı ilk defa Berlin’de kullanmaları, sauna kültürünün dünya çapında yayılması ve tanınmasında büyük önem taşımıştır.

Modern anlamda saunalar ise, günlük hayatın stresinin atılabileceği, son derece huzurlu ve rahatlatıcı etkiye sahip bakım odaları niteliğini kazanmıştır.

Klasik bir saunada, nem artırıcı bir su takviye sistemi ile özel ağaçlardan yapılmış ahşap malzemelerden oluşan oturma ve yatma yerleri bulunmaktadır.

Geleneksel "Fin Hamamı” ya da bilenen adıyla Sauna, hastalıklardan koruyucu ve birçok sağlık sorununu tedavi edici özellik taşımaktadır.

Sauna sıcaklığında geçirilecek 15 dakikalık süre, günün yorgunluğundan kurtularak vücudun tazelenmesini sağlıyor. Sauna, sağlık şikayeti olmayan herkese tavsiye edilebilir. periyodik olarak saunaya girmenin faydaları;

 • Sauna, vücudunuzu toksinlerden ve ölü hücrelerden terleme yoluyla arındırır, gözenekleri açar.
 • Sauna Banyosu, fazla yağların eritilmesini sağlar, zayıflatıcı etkisi vardır.
 • Sauna, uyku bozukluğu, gerginlik gibi depresif sorunların giderilmesine katkı sağlar.
 • Saunanın sağladığı stres azaltma özelliğinin yanı sıra, vücuttaki antikor üretimi de artarak bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Astım, kronik bronşit, cilt hastalıkları, hormonal bozukluklar, uykusuzluk ve depresyonun tedavisinde de yararlı olmaktadır.
 • Kas ağrıları, krampları ve eklem kireçlenmeleri olan hastalarda, yumuşak doku ve eklemlerde yaptığı yumuşatma etkisi ile yararlıdır.
 • Sauna ortamında cildin kan dolaşımında % 5-10, kalp kan atımında % 60-70 oranında artma olmaktadır. Bunun yanı sıra kaslar gevşeyerek rahatlar, yorgunluk ve stres ortadan kalkar.

Eda Termal Otel Urganlı Kaplıcaları Cambazlı Köyü Ahmetli/Manisa

Eda Termal Otel, hem yalnız kalarak sükunet bulmanız; hem de sosyalleşerek eğlenebilmeniz için detaycı bir yaklaşımla projelendirilmiştir.

İletişim

 • Eda Termal Otel Urganlı Kaplıcaları Cambazlı Köyü Ahmetli/Manisa
 • 0 236 772 80 02
 • 0 506 772 12 45
 • 0 533 414 25 61
 • info@edatermal.com