Geleneksel Türk Hamamı

Eda Termal Geleneksel Türk Hamamı

Geleneksel Türk Hamamı

Yüzyıllardan beri Osmanlı - Türk kültürünü yansıtan çağdaş, hijyenik ve özenli hizmetiyle Türk Hamamı ve sauna vücuduna özen gösterenler için, özel bir mekan. Eda Termal Otelimizde konaklayanlar ve otel dışından gelen tüm misafirlerimiz Gelenksel Türk Hamamımızdan faydalanabilmektedir.

Eda Termal'in hizmetleri arasında bulunan hamamlarımız bay ve bayanlara özel ayrı bölümlerde tahsis edilmiştir.

Klasik Türk mimarisinden esinlenerek otelimizde yerini alan hamam, geçmişin izlerini ve güzelliğini önünüze sermektedir. Aileniz ile birlikte hem sağlık açısından temizlenmek hem de eğlenmeniz amaçlı sağlamış olduğumuz hizmetlerimizden Otelimizde konaklayanlar ve otel dışından gelen tüm misafirlerimiz yararlanabilir.

Gelenksel Türk Hamamında termal hamam, jakuzi, dinlenme odası, sauna, buhar banyoları, şok duş ve macera duş odaları ile dinlenme odaları gibi çeşitli aktiviteler için hizmetler mevcuttur.

Gelenksel Türk Hamamımızda uygulanan temizlenmede deri gözenekleriniz açılır ve deriniz rahat bir nefes alır. Sıcağın akciğerlerin hava yolunu genişletmesi ile nefes alışverişiniz de düzene girer.

Hamamda geçirilen müddet boyunca kaslar gevşer ve stres azalır. Ağrılarınız da stresinizle beraber vücudunuzu terk eder.

Eda Termal Kaplıca Suyundan Faydalanma Bilgileri

Buhar banyosunun faydaları yıllar öncesinden biliniyordu. Bugün, buhar banyoları cildi ve bedeni temizlemek (arındırma) ve toksinden arındırmak, kan dolaşımını arttırmak, immun sistemi uyarmak ve komple bir fiziksel ve mental zindeliği desteklemek için gerekli bir metod olarak düşünülmüştür.

Buhar banyoları kişiyi gevşetir ve stresi azaltır. Kas ağrıları ya da artritle görülen sıkıntılar, sıcağın kasları gevşetmesi, ağrı ve inflamasyonu azaltmasıyla rahatlama meydana gelir. Astım ve alerjik sıkıntısı olan kişiler, sıcağın akciğerlerin hava yolunu genişletmesi ile nefes alış verişi kolaylaşır.

Yetişkin bir kişi hamamda, ortalama bir saatte yaklaşık 1 lt ter ya da su kaybeder. İyi bir terleme gözeneklerden kir ve yüzeydeki ölü deri tabakasını çıkarır ve cilde sağlıklı bir parlaklık kazandırır. Akut sıvı kaybı, toplam beden suyu ağırlığında bir azalmaya neden olur, fakat bu geçici bir durum olduğu için tekrar sıvı alımıyla birlikte çabucak tam miktarını geri alacaktır.

Hamam, sağlık açısından aşağıdaki durumlara iyi geldiği bilinmektedir.

 • Stresi hafifletir, gevşetir ve dinlendirir.
 • Kas gerginliklerini ve ağrılarını giderir ve kısıtlı eklemleri açar.
 • İmmun sistemi destekler.
 • Lenf sistemi temizliğini artırır.
 • Kan dolaşımını arttırır.
 • Cildin genç ve taze kalmasını sağlar.

HAMAM ve SPA

SPA “suyla kazanılan sağlık, su ile gelen sağlık ya da suyun sağlık için kullanımı” anlamını veren “sanus per aquam” anlamına gelmektedir. Günümüzde sıkça duyduğumuz ve birçok uygulamayı bünyesinde bulunduran SPA, aslında hamam geleneğinin modernize edilmesi ve her yerde kullanılabilir hale getirilmesidir.

Eda Termal Otel olarak SPA hizmetimiz bulunmaktadır.

Eda Termal Otel Urganlı Kaplıcaları Cambazlı Köyü Ahmetli/Manisa

Eda Termal Otel, hem yalnız kalarak sükunet bulmanız; hem de sosyalleşerek eğlenebilmeniz için detaycı bir yaklaşımla projelendirilmiştir.

İletişim

 • Eda Termal Otel Urganlı Kaplıcaları Cambazlı Köyü Ahmetli/Manisa
 • 0 236 772 80 02
 • 0 506 772 12 45
 • 0 533 414 25 61
 • info@edatermal.com