Buhar Banyosu

Eda Termal Buhar Banyosu

Buhar Banyosu

Çok eski zamanlardan beri kadınlar buharı bir güzellik malzemesi olarak kullanmaktadır. Eda Termal Otel olarak güzellik ve sağlık için faydalı olan Buhar Banyosu odalarımız bay ve bayan ayrı

Çok eski zamanlardan beri kadınlar buharı bir güzellik malzemesi olarak kullanmaktadır. Eda Termal Otel olarak güzellik ve sağlık için faydalı olan Buhar Banyosu odalarımız bay ve bayan ayrı odalarda olmak üzere sizlerin hizmetindedir.

Buhar Banyosu,vücut toksinlerinden arınmanın en basit yolu olarak düşünülmüştür. Ciltteki tıkanmış gözeneklerin açılmasında, cildin nefes almasında, gözenekleri tıkayarak sivilce, akne, siyah nokta oluşumuna sebep olan toksinlerin atılmasında en etkili yöntemlerden biridir.

Bu yolla cildin gözenekleri açılır, milyonlarca ter bezesi salgılama yapmaya başlar, vücut ürettiği metabolik maddeleri ve diğer atıkları dışarı atar. Ter, neredeyse idrarla aynı elementleri içerir ve bu yüzden de cilt bazen üçüncü böbrek olarak adlandırılır. Terleme yoluyla vücut atıklarının %30’a kadar varan miktarı vücuttan uzaklaştırılır.

Buhar odaları doktorlar tarafından soğuk algınlığı, sinüzit ve bronşit şikâyetleri olan kişilere de yoğun bir şekilde tavsiye edilmektedir. Buhar odasında yoğun buhara ve sıcaklığa maruz kalan yetişkin bireylerde ki ortalama dakika da 75 olan nabız atışının dakika da 100 ile 150 seviyelerine çıktığı gözlenebilmektedir. Böylece kan dolaşımını hızlandırarak yüksek tansiyonun düşmesi sağlanır. İnsan yapısı gereği kan dolaşımı arttıkça insan cildindeki kılcal damarların genişlediği gözlemlenir.

Buharın şimdiye kadar yapılan araştırmalarda birçok faydası bulunmakla birlikte herhangi bir zararına da rastlanmamıştır.

Buhar Banyosunun Vücudumuza Faydaları

 • Buhar Banyosu, Üst solunum yollarının zararlı iltihaplarından kurtulmanız kolaylaşır,
 • Buhar Banyosui Havayı nemlendirir ve boğaz tahrişini gidermeye yardımcı olur.
 • Buhar banyosu, gerilen, kuruyan, keçeleşen ve ölü hücrelerle dolan cildinizi yumuşatarak gevşemesine yardımcı olur. Cilt doğal nem dengesini kazanır
 • Buhar banyosu, kan dolaşımını hızlandırarak cildin genç ve diri kalmasını sağlar.
 • Buhar banyosu, astım hastalığını iyileşmesinde yardımcı olur.
 • Buhar banyosu, boğazdan ve akciğerlerden mukus salgılanmasını uyarır, sekresyonu serbestleştirerek boğazdan daha rahat nefes almanızı sağlayacaktır.

Eda Termal Otel Urganlı Kaplıcaları Cambazlı Köyü Ahmetli/Manisa

Eda Termal Otel, hem yalnız kalarak sükunet bulmanız; hem de sosyalleşerek eğlenebilmeniz için detaycı bir yaklaşımla projelendirilmiştir.

İletişim

 • Eda Termal Otel Urganlı Kaplıcaları Cambazlı Köyü Ahmetli/Manisa
 • 0 236 772 80 02
 • 0 506 772 12 45
 • 0 533 414 25 61
 • info@edatermal.com